3D tisk a scan

Tredi Technology s.r.o.

Velice často dostávám dotaz:“ A umíte opravdu vytisknout cokoliv?!“ A já říkám:“ ANO, akorát musíte vědět jak a z jakého materiálu.“ A my víme a umíme jak.

Proč 3D tisk? Je to budoucnost aditivní výroby bez zbytečných odpadních produktů a dalších doprovodných nákladů.

Pokud budete potřebovat  vyrobit jeden výrobek nebo si budete chtít pořídit tiskárnu pro Vaší firmu nebo Vaší výrobní společnost, jsme tu pro Vás a předvedeme a doporučíme vhodný model pro Vaší potřebu.

První komerční 3D tiskárny začaly být využívány v průmyslu na přelomu osmdesátých a devadesátých let minulého století. Brzy následovaly další doprovodné 3D technologie. Za bez mála tři desítky let nalezly uplatnění ve většině oborů lidského konání. Technologie a i spektrum lidských činností se stále vyvíjí a objevují se nové, dříve netušené, možnosti využití. 
Dostáváme časté otázky s požadavky pro inovaci výroby a vývoje. Plná automatizace ve smyslu „průmysl 4.0“, zavedení nových technologií a postupů nemusí být až tak revoluční, bude-li se to odehrávat postupně – krok za krokem.

Naše společnost se zabývá prodejem , servisem  a využitím 3d tiskáren a 3d skenu.

Další naší specializací je reverzní  kontrola výrobků dle výrobní dokumentace a skenovaného výrobku.

 MÁME K DISPOZICI SEDM RŮZNÝCH TISKOVÝCH TECHNOLOGIÍ

Jsme připravení vytisknout váš model pomocí technologie FFF, CJP, MJP, mikro SLA a SLA, SLS a DMP. Můžete si vybrat ze stovek tiskových   materiálů různých vlastností. Stačí zaslat soubor s modelem (v běžném 3D formátu) a v krátké době obdržíte kalkulaci nebo  upřesňující dotazy.

SKENUJEME NA PROFESIONÁLNÍCH SKENERECH

Poskytujeme běžnou službu 3D skenování objektů, kdy je výstupem naskenovaný model v mesh pro další úpravy. Můžeme rovněž z naskenovaného mesh pro vás vytvořit parametrický CAD model. Lze si také objednat službu „kontrolu kvality“, kdy dokážeme naskenovaná data porovnat s referenčním tvarem a vytvořit příslušný report odchylek a graficky ztvárněné tvarové rozdíly

Zákázkový 3D návrh

NA ZADÁNÍ VYTVOŘÍME CAD MODEL

Nemáte k dispozici soubor s CAD modelem, nebo jej nedokážete vytvořit? Zašlete nám výkres 2D s rozměry a my vám 3D model vytvoříme. Pokud nemáte k dispozici výkres a jen objekt, můžeme tuto službu kombinovat se skenováním. Zašlete nám své požadavky – s naší kompletní nabídkou služeb, můžete prakticky považovat za splněné

3D analýza

PROFITUJTE Z 3D TECHNIKY S 3D TECHNIKOU

Zařadit 3D technologie do výrobního nebo konstrukčního procesu je závislé na skutečném přínosu. Nahrazení nebo doplnění současného vybavení 3D technologiemi může být vyvoláno zcela konkrétním požadavkem. Je ale možné, že ve vašem podniku existuje produktivní uplatnění, kterého si zatím nikdo nepovšiml. Častým výsledkem 3D analýzy je právě objevení dosud skrytých možností.

3D tisk

Pro zakázkový 3D tisk používáme všechny moderní technologie 3D tisku od americké společnosti 3D Systems.
K dispozici jsou tyto technologie:                                                                                                                          

   

PlasticJet Printing
Ekonomická varianta 3D tisku z odolných plastů ABS, PLA nebo Nylonu. Tisk je realizován na CubePro.

MultiJet Printing 
Jedna z nejoblíbenějších profesionálních metod 3D tisku, právě pro své vlastnosti tisku: perfektní detail, odolné plastové materiály, voskové modely pro odlévání kovu nebo tisk forem pro vstřikování plastu. Tisk realizován na 3D tiskárnách řady ProJet 3600.

ColorJetPrinting   
Technologie 3D tisku využívající sádrový materiál a hlavně více než 6 milionů barev najednou. Vhodné pro architektonické modely, figurky, designové prototypy a všechny objekty, u nichž je důležité barevné vyjádření. Tisk realizován na 3D tiskárnách řady ProJet x60.

   

Stereolitografie 
Zlatý standard 3D tisku. Nepřekonatelné detaily a rozměrová přesnost. Vhodné pro drobné objekty s jemnými detaily, ale i pro rozměrné a funkční objekty. Tisk realizován na 3D tiskárnách řady Projet 6000/7000, ProX 950 a ProJet 1200.

Selective Laser Sintering
Spékání nylonového práškového materiálu výkonným laserem, produkuje velmi přesné a odolné díly. Ideální pro objemné funkční prototypy, které musí snášet teplotní a mechanické zatížení. Tisk je realizován na 3D tiskárně  
ProX 500.

Direct Metal Printing 
Královská disciplína 3D tisku – tisk z kovu. Drobné i větší díly z materiálů jako nerezová ocel, nástrojová ocel, titan a další. Tisk probíhá na 3D tiskárně ProX 320.

Kalkulace zakázkového tisku probíhá individuálně na základě specifikace požadavků klienta.

3D scan

3D skenování je metoda pomocí které jsme schopni převést do 3D zobrazení jakýkoliv objekt do počítače.

Pro svoji práci používáme profesionální skenery, které umožňují skenovat objekty od velikosti 60 mm do 2000 mm s přesností 0,05 m.

Pro svoji práci používáme:

Scaner: Sense HP 3DScan Pro S3

Zpracovaní skenu provedeme dle požadavku zákazníka do patřičného formátu.

Výstupem může být buď tzv. Mesh (STL) nebo parametrický 3D model (CAD) vytvořený použitím reverzního inženýrství. Zde jsou základní rozdíly:

Mesh

  • Povrch modelu je tvořen trojúhelníkovou sítí
  • Přímé použití naskenovaných dat
  • Vhodné pro nepravidelné, organické modely
  • Výstup ve formátu STL – ideální pro 3D tisk

Parametrický 3D model

  • Model tvořený rovnicemi – 3D funkcemi
  • Naskenovaná data slouží jako předloha pro tvoření modelu – reverzní inženýrství
  • Vhodné pro technické modely s vysokými nároky na přesnost
  • Oproti Mesh mnohem menší data
  • Výstup možný v mnoha formátech – .IGS,.STP,.SAT a další

Pomocí technického softwaru uděláme reverzní analýzu dle výrobní dokumentace.

Skenování provádíme jak v naší servisní kanceláři, tak i po dohodě přímo v provozovně zákazníka.

Kalkulace ceny 3D skenování vždy probíhá individuálně na základě vlastností skenovaného objektu a požadavků zákazníka

Solid Edge – Špičkový software pro 3D návrh

Solid Edge je 3D CAD systém primárně určený pro návrh strojírenských konstrukcí. Jeho funkce však umožňují vytvářet mnohem více. Od designu nábytku až po 3D modelování komplexních ploch.

Solid Edge je dnes, stejně jako při svém uvedení v dubnu 1996, nositelem pokrokových technologií, které se postupem času stávají standardem v oblasti 3D modelování.

3D CAD systémem Solid Edge, nevytváříme  pouze virtuální prototypy svých výrobků, ale zároveň zakládáme, organizujeme a třídíme zkušenosti celého konstrukčního týmu pro budoucí opětovné použití.

Pomocí synchronní technologie software Solid Edge urychlujeme navrhování výrobků i provádíme revizí a vylepšujeme opakované používání dat modelů.

Prostřednictvím rychlejšího 2D kreslení, špičkového navrhování plechových součástí, flexibilního modelování součástí a sestav, integrovaného realistického rendrování a bezkonkurenční mobility pomáhá Solid Edge lépe navrhovat výrobky.

Tredi Technology s.r.o.
3D tisk, automatizace a eletrické rozvaděče
ČSLA 73

Planá nad Lužnicí 391 11

Kontakt
Telefon: 735 129 776

E-mail: treditechnology@gmail.com

Copyright © 2020 Tredi.cz